Színes Város – Így készült a kovász

2020. okt. 19. | Közösség

Színes Város kovász

Idén július óta újabb óriási festmény díszíti a Károly körúton található Tűzoltóság homlokzatát, ami a Színes Város Csoport kezdeményezésére és a Budapesti Városarculati Nonprofit Kft. (BVA) jóvoltából készült. A festménnyel szerettek volna reagálni a maguk módján az egész világot meghatározó Covid 19 járvány miatt bevezetett kijárási korlátozásokra, annak globális mértékére, az egész szürreális élethelyzetre, de azt is szerették volna, ha ennek az egésznek a pozitív részeire fókuszál az alkotás.

Több látványterv készült több alkotótól, végül Hitka Viktória képzőművész rajzát választották ki. Ahhoz, hogy a festmény elkészülhessen, a Színes Város Csoport kereste meg a potenciális támogatókat, majd a BVA volt az, aki boldogan és örömmel társult melléjük és finanszírozta a projektet. Kiemelt partnerük ismét a PPG, Trilak pedig most is kedvezményes festék árakkal járult hozzá a festési munkálatokhoz.

Színes Város
Színes Város

A közel 420 m2-es falfelületet 3 ember festette meg alpin technikával, mivel másképp nem volt megközelíthető a felület. A teljes alkotás kb. két hét alatt készült el, ami idő alatt 180 liter festék fogyott el.

Az alkotás elkészülte után nagyon sokan írtak a Színes Város Csoportnak, hogy mennyire szeretik, számos médium hírt adott róla, és különösen ezekben a válságos időkben vidám színeivel, pozitív üzenetével jókedvre és mosolyra fakasztja az arra sétálókat.

Az alkotás célja leginkább az volt, hogy megmutassa Budapest egységét és erős közösségét.

Az újrahasznosított világ

Az újrahasznosított világ

A festmény egy összetett képsor, amely az emberiség környezetre gyakorolt szennyező hatására, és annak elkerülésének egy módjára az újra hasznosításra reflektál. Illetve, hogy ennek a lehetősége és a bolygónk sorsa csak is a mi kezünkben van.

A Világűr Csodái

A Világűr Csodái

Tárnokon a XX. századi popkultúra legismertebb sci-fi film karakterei kelnek életre a MÁV vasútállomás melletti zajvédő palánkon.

NO PIC NO PROOF: Törjük át az algoritmust

NO PIC NO PROOF: Törjük át az algoritmust

A NO PIC NO PROOF installáció egy elvont, dramatizált és térbe helyezett pillanatkép, ahol a social médiában minket reprezentáló profilok fizikai formát öltenek és elveszik tőlünk a valóságot. Amikor valaki egy rock koncerten a telefonját magasba tartva a facebookon “élőzi” az eseményt, akkor felmerül, hogy most ki élvezi a koncertet? Ő vagy a facebook profilja?