Egyedülálló együttműködésbe vágott bele a Skanska Magyarország a graffiti művész Fork Imrével aki eredeti és inspiráló alkotást álmodott meg a H2Offices első épületének kertjében.
A projekt, mely „A víz útja” nevet kapta, az irodaház lokációjából és örökségéből merít inspirációt, hangsúlyozva a víz fontosságát és a fenntartható megújuló energiaforrások használatát. A kerítés 150 m hosszú, és a víz útján túl látványos fotókon keresztül elmeséli a H2Offices projekt fejlesztési szakaszait, ezzel is tisztelegve a Fővárosi Vízművek öröksége előtt.
Imre a projekt megbízást tavaly a Bistro reklámügynökség felkérésének eleget téve kapta meg, azzal a kéréssel, hogy a Skanska Magyarország új öko irodaháza melleti sétálóutcát dekorálja ki egy ízléses grafikai anyaggal a 150 x 3m-es kerítésen. Az irodaház a volt Vízművek központi irodájának helyére épült a Váci út Dózsa György út sarkára, így adott volt a víz mint téma.
Több koncepció és vázlat után a Skanska kiválasztotta „A víz útja” névre keresztelt ötletét Imrének, ahol megmutathatta a víz energiahordozó képességét a 4 évszakon keresztül. Ez jelenik meg a fal első szakaszán 90 x 3m-en a COLORFOOLS csapat kivitelezésében, akik már jó pár ezer négyzetmétert tudhatnak a hátuk mögött.
Magyarországon egyedülálló projekt több szempontból is, mivel reklám és alkalmazott művészeti alkotás is egyszerre, ami megmutatja a graffitit mint eszközt lehet jóra is használni közterületen – tette hozzá Fork Imre
A fal második szegmense az építkezés folyamatát mutatja meg 10 fotón, ami digitális tervezést és nyomdai kivitelezést igényelt a pontos megjelenés miatt. Imre az első blokkra készült illusztrációt hónapokig finomította és dolgozta át több körben, ami végül idén nyáron nyerte el végleges formáját a festéssel, kiállítás felragasztásával és a kert beépítésével.
A festmény előre alapozott műanyag flakonból darált törmelékből préselt falra készült, ami időtállóbb mint az átlagos OSB lapok. A festmény grafikai része csak festékszóróval lett felfestve amit a Loop Colors Hungary biztosított a kivitelezéshez. Ezzel is igyekezett az irodaházhoz hasonlóan minél kevesebb szemetet generálni és szebbé tenni az eddig elhagyott ipari környezetet.
A festés és építés 2 hetet vett igénybe, a kiállítás felragasztása 1 hét volt egy dekoros csapatnak. Összességében az előkészítés, elfogadás, gyártás kb fél éven át zajlott heti egyeztetéssel, mivel az épület is párhuzamosan épült a dekorációs projekt is folyamatos egyeztetést igényelt a szigorú munkavédelmi előírások miatt.
Az alkotásról készült összefoglaló videó.
A Skanska Magyarországi vállalatánál hisznek abban, hogy a művészet és a design integrálása projektjeikbe jó hangulatot teremt mind az épületeikben dolgozó emberek, mind a helyi közösség számára.