Az milyen menő már, hogy miközben várod a villamost, meglátod a kedvenc amerikai produceredet, majd másnap a filmje forgatásán találod magad, mint street art designer.
King Freak mesél a kulisszatitkokról
Egy évvel ezelőtt egy hasonlóan fülledt nyári estén éppen vártam a villamost a jászain. Akkor épp egy nehezebb időszakon mentem keresztül és kicsit elvoltam kenődve. A villamos megállt, szálltam volna fel, de feltünt a mellettem elsétáló fickó rikítóan színes inge amit viselt. Mondom magamban – ‘ki ez a pojáca?’
Ránézek enyhén vádlón… és akkor tudatosult bennem, hogy a színes inges fickó maga Bryan Fuller a Hannibal sorozat az Amerikai istenek és a Star Trek írója és vizuális agya. Döbbenten oda kiálltok, hogy – ‘Bryan Fuller te vagy az?’ Megáll, széles mosoly – ‘igen én vagyok az!’
Odarohanok és megköszöntem neki a Hannibalt, ami vitán felül a legnagyobb hatással volt a képeimre. Volt nálam egy rajz mappa (mindig van nálam) kinyitom, kitépek egy rajzot és átnyújtom neki – ‘ez a tied!’
Ezt te csináltad? Kérdi. Mondom igen én! Ez nagyon nagyon jó! Köszönöm feleltem. Rám néz – ‘te budapesti vagy?’ Mondom igen. Foglak keresni! Kis mosoly, mondom persze persze… megköszöntem és haza indultam.
Másnap írt Bryan… írt újra, újra és újra, majd hirtelen ott találtam magam az új filmje forgatásán mint street art designer.
Több kisebb tag, pár nagyobb paste up és két 6 méter magas grafikát készítettem a filmhez.
Vizuális világ
A tervezési folyamat könnyen ment. Mivel ismerem a rendező vizuális világát és átnyújtották a forgatókönyvet, így nem volt nehézség. A film egy nagyon különleges vizuális világot képvisel ezért beemeltem egy jó nagy adag szimbolizmust és keleti behatásokat.
A grafikáimat kézzel keszítettem Molotow és Loop eszközökkel.
A Dust Bunny című film egy különleges hibrid lesz. A családi kaland filmeket ötvözi az akció és horror műfajjal. Mads Mikkelsen a film főszereplője.
A street art designeri pozícó mellett megkaptam a lehetőséget, hogy én legyek a produkció egyik art directora.
Mivel kis kölyökkorom óta nem csinálok mást csak rajzolok és filmeket nézek, így számomra ez egy álom volt, ami valóra vált.
A képeket Bódi Péter az egyik legjobb barátom és szellemi testvérem segített felrakni a díszletben.
Peti az egyik legtehetségesebb kortárs írok egyike. A Szétírt falak című első regénye egyenesen a graffiti és street art közegről szól.
Ezzel a munkámmal szerintem megcsináltam magyarország legnagyobb paste up-ját.