Macskafogó festmény Józsefváros egyik tűzfalán

2020. aug. 11. | Közösség

Megelevenedett az 1987-es év legnépszerűbb Magyar filmje a Macskafogó, egy több emeletes ház oldalán. A mai napig az egyik legjobban szeretett és legtöbbet idézett Magyar rajzfilmek egyike.

A kezdeményezés 4 évvel ezelőtt indult útjára a Színes Város Csoport művészei jóvoltából, és Józsefváros Önkormányzata támogatásával. A koncepció az volt, hogy ismert Magyar mesék kerüljenek újra bemutatásra. A művészek eddig a Szaffi, a Vuk és a Vízipók-csodapók karaktereivel színesítették a kerületi tűzfalakat.

A Macskafogó festmény tervét a népszerű rajzfilm Szórádi Csaba által tervezett 1986-os moziplakátja inspirálta, valamint Ternovszky Béla és alkotótársa engedélyével készült. A grafikai munkát Forgács Simon (Macskafogo.hu) 0036mark utcaművész és Illés Hajnalka készítették.

Macskafogó festmény látványterv
Macskafogó festmény

A teljes festményt 6 művész festette Orosz Richárd képzőművész vezetésével. Mindennel együtt 2 hónap alatt készült el, ami idő alatt közel 400 liter festék fogyott el.

Milyen visszajelzéseket kaptatok a munkátok után?

Nagyon szeretik, sokan kötődnek hozzá, hiszen rengeteg embernek a gyerekkoruk ikonikus rajzfilmjének szereplőit ábrázoltuk.

Ha szeretnéd személyesen is megtekinteni a Macskafogó murált, akkor Budapesten a 8. kerületben a Szigony u. 8. szám alatt megteheted.

NO PIC NO PROOF: Törjük át az algoritmust

NO PIC NO PROOF: Törjük át az algoritmust

A NO PIC NO PROOF installáció egy elvont, dramatizált és térbe helyezett pillanatkép, ahol a social médiában minket reprezentáló profilok fizikai formát öltenek és elveszik tőlünk a valóságot. Amikor valaki egy rock koncerten a telefonját magasba tartva a facebookon “élőzi” az eseményt, akkor felmerül, hogy most ki élvezi a koncertet? Ő vagy a facebook profilja?

Tűzfalfestmény készült Szenes Hannáról


Tűzfalfestmény készült Szenes Hannáról


A mártírhalált halt költő és ejtőernyős emléke előtt tisztelgő alkotás a Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány és Magyarország Kormánya a magyarországi Holokauszt 80. évfordulója alkalmából szervezett megemlékezés-sorozat részeként valósult meg.

Mr. Zero – Forradalom a nevem

Mr. Zero – Forradalom a nevem

Mr. Zero berlini munkájával megelevenedik a lázadó punk kultúra, ami egyben reflektál a digitális zajra ami körülvesz. Ezt kombinálja a saját posztapokaliptikus cyberpunk univerzuma különböző szereplőivel.