Új arcát mutatja be Fork Imre legújabb vízalapú munkáival és az AR technológia ötvözésével, ami egy meditatív és innovatív alkotói folyamat eredményeként jött létre. Ez idő alatt a művész lakásában történt váratlan csőtörés hatására egy újabb kiállítási tárgyal bővült az esemény, aminek az Unmute Gallery adott otthont.
Fork Imre multimediális művész közel két évtized távlatában visszatér legelső médiumához – a vízfesték használata által vizuálisan ’kilép’ eddigi munkássága mögül és egy korábban soha nem látott ’arcát’ mutatja meg a Waterbased Visions tárlaton kiállított művei közvetítésében.
Fork az akvarell-technika határainak feszegetésével és egy új, akaratlanul is innovatív alkotói folyamat – vagyis csőtörés – következtében a pesti vízzel kompromisszumkötésre kényszerülve állította össze többszörösen rejtett jelentéstartalommal bíró ’vízbázisú’ kollekcióját.
A művek jelentős része AR-ral (augmented reality – kiterjesztett valóság) is bővült; ez a módszer lehetővé teszi a művész számára, hogy alkotásait egy általa teremtett, alapvetően észrevehetetlen értelmezési dimenzióval kiegészítve mutassa be az érdeklődők számára.
A Waterbased Visions tárlaton megjelenő alkotások az első globális karantén-korszak eredményei. Fork egy meditatív alkotói folyamat keretén belül dolgozta fel a bezártságban lassan múló mindennapokat – mindennek eredményét figyelhetjük meg az itt bemutatott, afféle önmagához való visszatérésből született életmű-reflexió során.


A kiállítás speciális elemei:
– 22 mű készült a kiállításra ebből 11 db Augmented Realityvel lett felturbózva
– kiállításra került az a fürdőszoba tükör, ami végignézte a csőtörés eseményeit
– A kiállításra készült egy 22db-ra limitált speciális AR print is, ez megvásárolható a galériában és a webshopban
Érdekes, hogy pont a cikk írása napján szembejött velem a legújabb Avatar film előzetese, ami “A víz útja” címet kapta… 😀 Na de visszatérve, hogy is történt az az ominózus csőtörés a lakásodban?
A munkáid során legtöbbször használt aerosolos festékszóró és a vízbázisú festék között azért van érezhető különbség. Nálad szempont volt a vízbázisú festék nyújtotta gyakorlati és környezeti előnyök alkalmazása?
Ezután elég sorsszerű volt, szponzoromtól a Molotowtól kaptam vízbázisú filceket és festékszórókat tesztelésre így ötvözve eddigi tudásom és eszközhasználatom egy kombinált új formában alakult ki, amit otthon is könnyen tudtam bármikor használni.


Manapság egyre több területen alkalmazzák az AR (kiterjesztett valóság) technológiát, aminek a segítségével újabb dimenziókba lehet betekintést nyerni. Kicsit mesélnél nekünk erről?
Ott már mélyvízbe dobom a nézőket, ahol a főszerepet már az én őrült káosz generatív kis világom kapja majd 3D és AR tárgyak és szobrok formájában. 🙂
Budapest
1074 Csengery utca 11.
A kiállítás meghosszabítva!
Záróesemény: 2022. május 28. szombat
Nap
:
Óra
:
Perc
:
Mp

Szerző
Gyuris Csaba